Mata dla psa w geometryczne wzory

unadjustednonraw_thumb_209d
nozyce

Stary, paskudny dywan, który został nam z przeprowadzki i miał być jedynie matą pod meble, zagrzał u nas miejsce na dłużej. Wokół niego kręciło się życie Bobika. Spanie, zabawa i jedzenie, które zdecydowanie bardziej smakowało w wersji „na wynos”, właśnie na dywanie. Wszystko do czasu… aż Bobik się na nim zesikał. Miarka się przebrała, dywan miał być wyrzucony. A gdyby tak nadać mu nowe życie?

unadjustednonraw_thumb_207c

Wycięłam fragment 100 cm x 70 cm, wrzuciłam do pralki. Podobny format (+ 4 cm ) przygotowałam z kawałka tkaniny tapicerskiej. Szpilkami przypięłam materiał do dywanu, zawijając po 2 cm na lewą stronę dywanu. Na szczęście maszyna dała sobie radę z grubym materiałem i przeszycie zajęło 2 min.

Jeśli nie macie starego dywanu, myślę że spokojnie można użyć gumowych siatek, które są sprzedawane jako maty pod dywan – tkanina będzie wtedy usztywniona i nie będzie się ślizgać – aby dodać miękkości, można dodać pomiędzy matę a tkaninę stary ręcznik, lub polarowy koc. Mylę, że taki „dywanik” sprawdzi się także jako mata do zabaw dla dzieci.

11

Bobikowi się podoba 😉

Podobne posty...

  • mata super, ale Bobik mnie oczarował. I wzrokiem, i imieniem! :-))

    • panobe.pl

      Dziękuję, również w imieniu Bobika 😉