Pojemniczki z glinki

0

bet

Czy wy też wiecznie gubicie wsuwki do włosów? Jeśli tak pomogę Wam ogarnąć przynajmniej część z nich 😉 Recepta to miseczka z glinki z ukrytym magnesem. Prawda, że geniusz pomysł?

Przy okazji zrobiłam też pojemnik na patyczki do uszu oraz waciki, tak aby mieć w łazience wszystko pod ręką. Jak? To bardzo proste!

Potrzebujemy:

glinka samozasychająca

magnes

nóż

wałek lub butelka do rozwałkowania glinki

lakier/werniks (dla nadania wodoodporności)

ewentualnie farba i pędzel (polecam jednak farbę w sprayu lub gąbeczkę do malowania)

liście z wyraźnymi żyłkami lub inne przedmioty do odciśnięcia w glince

Z glinką pracuje się bardzo przyjemnie, łatwo nadać jej pożądany kształt. Ja zaczęłam od miseczki na wsuwki. To do niej przyda nam się magnes.

1

Kawałek gliny należy wyrobić w rękach, a następnie rozwałkować. Całość musi być dość cienka, aby magnes działał przez warstwę glinki. Następnie przyłożyć liść, żyłkami do glinki i delikatnie przejechać wałkiem.

3

Nadmiar należy odkroić. Magnes położyć na rozpłaszczonym kawałku gliny i odkroić nadmiar, zostawiając margines na doklejenie tego elementu do części z liściem.

4

Po połączeniu obu części należy delikatnie wyprofilować krawędzie – najlepiej użyć niewielkich przedmiotów do podparcia. Gdy mamy pewność, że nie będziemy już dotykać powierzchni miseczki liścia można odkleić.

Gdy zależy nam na bardziej regularnym kształcie, lub na głębszej miseczce możemy użyć jakiejś foremki. Moje to mały słoiczek, opakowanie farb oraz miska.

 5
6

Dobra rada: wszystkie nierówności, brzydkie krawędzie możemy zniwelować mocząc rękę i ugniatając delikatnie glinkę w danym miejscu8

Odciskane przedmioty dają zaskakujące, rzeźbiarskie efekty. Następnym razem wypróbuję koronki!

7

Wykonane przedmioty należy pozostawić do wyschnięcia. Zwykle około 24 godzin.

9

Następnie zalakierować, szczególnie jeśli jak u mnie przeznaczeniem jest łazienka. Można również nadać formom trochę koloru. Ja użyłam farb akrylowych, jednak myślę że następnym razem użyję farby w sprayu lub delikatnego gąbkowego pędzelka, ponieważ aby nie zniszczyć rysunku faktury liścia nie można rozrzedzać farby.10

A tutaj jak sprawdzają się moje pojemniczki w akcji. Nareszcie wsuwki trzymają się w jednym miejscu!12

Podobne posty...